www.KuponyZdarma.sk

Viete, že niekto starne počas spánku rýchlejšie, než iní? Ako sa toho vyvarovať

Viete, že niekto starne počas spánku rýchlejšie, než iní? Ako sa toho vyvarovať

Dobrý a kvalitný spánok je základom zdravia. Ak však nespíte dostatočne, alebo v zdravom prostredí, má presne opačný účinok. Starnutie počas spánku zaujalo už mnoho laikov aj odborníkov, pretože počas spánku telo precháza rôznymi fyziologickými procesmi, ktoré nie sú úplne stopercentne preskúmané. Ako si teda dopriať kvalitný, zdravý spánok a zároveň eliminovať starnutie?

Viete, že niekto starne počas spánku rýchlejšie, než iní? Ako sa toho vyvarovať
(zdroj: unsplash.com)

Zistite, čo je problém

Dobre sa vyspať je niekedy tak trochu luxus. Možno si ani vy neviete spomenúť, kedy ste sa naposledy dobre vyspali. Najčastejšou príčinou nekvalitného spánku býva, samozrejme, nespavosť. Potom môžete trpieť aj narkolepsiou, alebo ochorením, ktoré spôsobuje nekontrolovateľnú potrebu spať a s tým súvisiace nečakané úpravy vedomia. Niektorí ľudia majú v spánku syndróm nepokojných nôh, takže sa nevyspia kvôli tomu, že celú noc hýbu nohami, nočné mory alebo nespia kvôli stresu z práce alebo úzkosti. Najdôležitejšie na to, aby ste problémy so spánkom vyriešili, je identifikovať príčinu. Na spánok môže negatívne, ale aj pozitívne vplývať zmena životného štýlu alebo lieky. Niekedy stačí užiť výživový doplnok na spanie, ktorý vyrieši občasný problém s nespavosťou. Kúpiť si ho môžete aj online – použite pri tom Dr. Max zľavový kód, vďaka ktorému to bude za tú najlepšiu cenu.

Spánok a telesná váha

Ako sme spomínali, nedostatok spánku výrazne vplýva na naše zdravie. Nie je to len ospalosť, únava alebo vyčerpanosť. Tie totiž ovplyvňujú nasu koncentráciu a pozornosť, čo zasa ovplyvňuje výkonnosť v práci alebo v škole. Únava môže ovplyvniť aj vašu pamäť, takže nové veci si pamätáte ťažšie a zaberie vám to viac času. Horším štádiom nedostatku spánku sú aj emocionálne problémy, ako úzkosť, depresie a náladovosť, alebo fyzické problémy vo forme srdcových ochorení, cukrovky a nadváhy. Môže tiež oslabiť imunitný systém. Vedeli ste, že spánok ovplyvňuje telesnú hmotnosť a naopak? Ak nespíte dostatočne, priberáte a ak máte nadváhu, spôsobuje to problémy so spánkom. Vedci dokonca zistili, že nedostatok spánku spôsobuje hormonálnu nerovnováhu, ktorá podporuje prejedanie sa a priberanie na váhe. Neznamená to, že máte začať držať diétu alebo prestať jesť, skôr staviť viac na zdravé potraviny a pravidelnosť. Ak potrebujete rýchlo objednať niečo chutné a zdravé, stavte aj na Lidl dopravu zdarma.

Pred spaním sa vždy odličujte

Na to, aby ste kvalitne spali, potrebujete doržiavať niekoľko vecí. Vytvorte si dobré spánkové návyky a dodržiavajte pravidelný spánkový rozvrh, čiže snažte sa ísť spať a vstávať v rovnakom čase každý deň. Pomôcť vám k tomu môže aj kvalitný budík – pri jeho kúpe využite na zľavu Timestore kupón. Skúste si pred spaním urobiť nejaký relaxačný rituál, ako napríklad čítanie knihy, meditácia, hlboké dýchanie alebo obľúbený čaj. Naopak, vyhýbajte sa kofeínu, alkoholu a nikotínu aj niekoľko hodín pred spaním. Nezabudnite na kvalitnú posteľ, ticho a tmu v miestnosti, v ktorej spíte a tiež optimálnu teplotu. Tá je najlepšia v rozmedzí 18-21 stupňov. Počas spánku sa telo regeneruje, preto ak dobre nespíte, nie je ani regenerácia úplná. Okrem toho, že nespíte, môže na predčasné starnutie počas spánku vplývať aj neodlíčená tvár, nedostatočný pitný režim alebo používanie príliš veľkého množstva kozmetiky pred spaním. Dajte si pozor aj na to, v akej polohe spíte. Ak spíte s tvárou zaborenou do vankúša, je viac, než isté, že budete mať ráno kruhy pod očami. Ideálna poloha je spánok na chrbte.

Mohlo by vás zaujímať

www.KuponyZdarma.sk

Subscribe!