www.KuponyZdarma.sk

Vyberáme odšťavovač – toto sú najdôležitejšie parametre

V lete a na jeseň, keď je najviac ovocia a zeleniny je najlepšie ich spracovávať rôznymi spôsobmi. Môžete ich vysušiť, priamo konzumovať, zamraziť alebo odšťavovať. A práve na výber odšťavovača sa pozrieme v dnešnom článku. Pozrieme sa na rôzne typy odšťavovačov aj cenové kategórie.

Vyberáme odšťavovač – toto sú najdôležitejšie parametre (Foto: unsplash.com)

Základné parametre pri výbere odšťavovača

Najdôležitejším parametrom je výkon zariadenia a počet otáčok. Záleží však aj na konkrétnom type. Odstredivé odšťavovače by mali mať vždy vyšší výkon ako šnekové odšťavovače. Majú iný mechanizmus, ktorý na svoje fungovanie potrebuje iný výkon. Pri závitovkových odšťavovačoch vám postačí výkon okolo 150 W, aj keď medzi značkami nájdete viac a menej výkonné zariadenia. V prípade odstredivých odšťavovačov musí byť výkon motora vyšší. Mal by dosahovať aspoň 500 W a viac. Stretnúť sa môžete aj s výkonom 1000 W.

Pre pohodlnosť používania je najlepšie, keď je veľkosť plniaceho otvoru čo najväčšia. Ak by bol príliš malý, museli by ste ovocie a zeleninu krájať na menšie kúsky. Pre väčšiu rodinu je dôležitý aj objem nádoby na hotovú šťavu. V prípade, že ste doma viacerí, je dobré, ak má nádoba aspoň 1 liter. Údržba býva kameňom úrazu pri mnohých zariadeniach, pretože po každom použití by ste ho mali aspoň opláchnuť teplou vodou a vyčistiť kefkou. Dajte si pozor na to, aby bolo zariadenie rozložiteľné a z kvalitných materiálov.

Čo si viete okrem šťavy pripraviť?

Odšťavovače sú primárne určené na prípravu štiav, no niektoré druhy sú multifunkčnejšie. Pri odstredivom odšťavovači môžete očakávať len šťavu. V prípade vertikálneho odšťavovača je možná aj príprava orechového a semienkového mlieka, rovnako sorbetu z mrazeného ovocia. Najviac multifunkčný je horizontálny odšťavovač – tu si okrem štiav, mlieka a sorbetu pripravíte aj orechové maslá, detské príkrmy, cestoviny alebo čerstvú mletú kávu.

Mohlo by vás zaujímať

www.KuponyZdarma.sk

Subscribe!