www.KuponyZdarma.sk

5 tipov ako mať krásne a zdravé nechty

5 tipov ako mať krásne a zdravé nechty

Súčasťou nášho tela sú aj nechty. Nepríjemné však je, že sa na nich odráža všetko – stres, nedostatok vitamínov, používanie chemikálií na umývanie riadu a ďalšie škodlivé účinky na telo. Aby boli vždy zdravé, nelámali sa a vyzerali krásne, odporúčame vám použiť päť overených metód, vďaka ktorým budú vaše nechty zasa pevné a krásne.

5 tipov ako mať krásne a zdravé nechty
5 tipov ako mať krásne a zdravé nechty (zdroj: unsplash.com)

Doprajte svojim rukám a nechtom wellness

Veľmi veľa žien sa trápi s krehkými nechtami. Hlavnou príčinou lámavosti nechtov je nedostatok vápnika v tele. Na to, aby boli vaše nechty opäť pevnejšie však nemusíte brať hneď tabletky. Postačí si vyrobiť „masku na nechty“, ktorá vám umožní dosiahnuť výsledky oveľa efektívnejšie a rýchlejšie a bez poškodenia a narušenia tráviaceho systému.

Vápnikové tablety možno rozdrviť a pridať do zmesi vodu, aby sa vytvorila kaša. Potom stačí hmotu naniesť na nechty a nechať pôsobiť niekoľko (5) minút. Nakoniec ruky opláchnite a nezabudnite procedúru opakovať. Dvakrát týždenne v období dvoch mesiacov a vaše nechty budú zasa krásne.

Vyskúšajte jód

Aby ste mali nechty pevnejšie a rýchlejšie rástli, môžete si nechty v noci namazať organickým jódom alebo prípravkom s obsahom jódu. Jód tiež pomáha dobre bojovať proti plesniam alebo nepríjemnej mykóze nechtov.

Doplňte vitamíny

Tie sú dnes veľmi dôležité a vzácne. Vitamíny sa však môžu užívať nielen vnútorne, ale aj externe. Na spevnenie nechtov a vyhladenie pokožky na rukách si môžete kúpiť v lekárni vitamíny A a E a pridať si ich do krému na ruky. Tento obohatený krém vám potom pomôže spevniť vaše nechty a zjemniť kútiky.

Vyskúšajte citrónovú šťavu

Citrónová šťava nechty veľmi dobre spevní a vybieli tiež. Za týmto účelom nakrájajte citrón na plátky, ktoré môžete aplikovať na nechty a nechať pôsobiť 10 minút. Alebo si vytlačte šťavu z citróna a votrite si ju do nechtov. Nerobte to ale príliš často, pretože citrón obsahuje kyselinu.

Kúpte si zdravú kozmetiku

Nielen na zlepšenie stavu nechtov, ale aj odstránenie problematických kožných výrastkov môžete použiť rôzne kozmetické oleje. Sú veľmi užitočné pri zlepšovaní zdravia nechtovej plochy, podpory rastu a pomáhajú uchovať vaše nechty silné, krásne a lesklé. K tomuto účelu je najvhodnejší olivový, hroznový, pomarančový alebo čajovníkový olej.

Ak budete pravidelne dodržiavať všetkých päť tipov, vaše nechty budú veľmi skoro vyzerať zdravo a krásne.

Text: PR

Mohlo by vás zaujímať

www.KuponyZdarma.sk

Subscribe!