www.KuponyZdarma.sk

Premýšľate nad tým, ako sa obliecť na úspešný pohovor

Premýšľate nad tým, ako sa obliecť na úspešný pohovor

Vedeli ste o tom, že náboroví pracovníci vás podvedome hodnotia už počas prvých 10 sekúnd? Majte to preto na pamäti nielen pri obliekaní, ale aj pri písaní vášho životopisu! Budúci zamestnávateľ ohodnotí váš životopis pozitívne v prvých sekundách, ak je prehľadný, ľahko čitateľný a obsahuje dosiahnuté úspechy. A veľmi podobné to bude aj s vašim oblečením.

Premýšľate nad tým, ako sa obliecť na úspešný pohovor
Premýšľate nad tým, ako sa obliecť na úspešný pohovor (zdroj: unsplash.com)

Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, ako jeho vhodným výberom na pohovore zaujať.

Všetko si najskôr dobre premyslite

Predtým, ako začnete premýšľať o vhodnom oblečení, myslite na pozíciu, o ktorú sa uchádzate. Potom si zistite, aká je v konkrétnej spoločnosti zavedená firemná kultúra. Ak idete na pohovor do známej spoločnosti, bude to jednoduché.

Pokiaľ bude vaše pracovné zaradenie viac o biznise, oblečenie by sa malo skladať z kostýmu, ktorý by mal mať tlmené farby a klasický strih. Zvýrazniť a doplniť tento na pohľad jednoduchý outfit predsa môžete krásnou talianskou koženou kabelkou. Preukážete tým svoju profesionalitu a odhodlanosť.

Ak sa uchádzate o kreatívne zamestnanie, napríklad o umeleckého vedúceho, môžete si dovoliť byť viac uvoľnenejší a možno extravagantnejší a rozhodnúť sa pre odev v menej klasickej farbe alebo s neobvyklým strihom.

Sukňa môže vyzerať elegantne tiež, ale iba pri dĺžke tesne nad kolená. Všetky kratšie modely môžu pôsobiť negatívne a vulgárne. Tiež zvažujte toto oblečenie v závislosti od ročného obdobia.

Obuv a iné doplnky

Vaše topánky by mali byť elegantné a s vyšším podpätkom. Pančucháče by mali mať podobnú farbu ako vaše telo a mali by čo najmenej vynikať. Vzory nie sú na pracovných pohovoroch moc vhodné a povolené.

Podobne je to aj s ostatnými doplnkami. Zbytočne to s nimi nepreháňajte. Jednoduché zlaté šperky sú ideálnou voľbou, vďaka ktorej už viac ozdôb tela nepotrebujete. Nepreháňajte to ani s výstrihom, silným parfumom a účesom. Stále, a aj na pohovore platí, že v jednoduchosti je krása.

Mohlo by vás zaujímať

www.KuponyZdarma.sk

Subscribe!