www.KuponyZdarma.sk

Chcete posilniť svoj imunitný systém? Namiesto liekov vyskúšajte dobrý spánok, cvičenie a menej stresu

Chcete posilniť svoj imunitný systém? Namiesto liekov vyskúšajte dobrý spánok, cvičenie a menej stresu

Silná imunita je dnes veľmi vzácna vec. Spôsobov, ktorými ju môžete posilniť je viacej, vždy to však závisí od konkrétnej osoby a jeho organizmu. Vo všeobecnosti však určite pomáha dostatok spánku, sledovanie stravovania, pravidelné cvičenie a menej zdrojov stresu.

Chcete posilniť svoj imunitný systém? Namiesto liekov vyskúšajte dobrý spánok, cvičenie a menej stresu
Chcete posilniť svoj imunitný systém? Namiesto liekov vyskúšajte dobrý spánok, cvičenie a menej stresu (zdroj: unsplash.com)

Poďte sa spolu s nami pozrieť na jednoduché a účinné spôsoby posilnenia imunitného systému a možno sa vám podarí odolávať ochoreniam oveľa lepšie.

Pokúste sa znížiť hladinu stresu

Nemyslite na to najhoršie a snažte sa normálne žiť ako doteraz. Urobte si nákupný zoznam, poupratujte, alebo sa venujte rodine. Nebuďte sami so svojím stresom – rozprávajte sa s priateľmi alebo rodinou. Starostlivosť o ostatných pomáha vyrovnať sa so stresom oveľa lepšie.

Alebo môžete podporiť charitatívnu akciu, prípadne si obliecť hrejivé dámske mikiny a vybehnúť na pár minút na čerstvý vzduch.

Stresový hormón kortizol „vypína“ bunky vo vašom imunitnom systéme, preto sa ho musíte snažiť eliminovať alebo úplne zo života odstrániť. Na zníženie stresu skúste meditovať, počúvať hudbu alebo čítať knihy.

Doprajte si dostatok spánku a pohybu

Cvičenie s nízkou až strednou intenzitou znižuje hladinu kortizolu a pomáha vášmu imunitnému systému s infekciami lepšie bojovať. A vhodné, cenovo dostupné či štýlové oblečenie na takéto príležitosti vám ponúka eshop Locca.

Po fyzickej aktivite nezabudnite na odpočinok. Doprajte si dostatok spánku. Takto pomáhate svojmu telu bojovať s chorobami. Dospelí by mali spať sedem až osem hodín. A aby to aj fungovalo, pokúste sa dodržiavať pravidlo 10-4-2: 10 hodín pred spaním – nepite kofeínové nápoje, nejedzte štyri hodiny a dve hodiny pred spaním nepoužívajte žiadne mobily, počítače alebo televíziu.

Sledujte svoje stravovacie návyky

Jesť pravidelne jogurt vášmu telu pomáha, pretože obsahuje rovnaké baktérie, ktoré žijú v našich črevách a ovplyvňujú imunitu. Pre udržanie zdravej mikroflóry môžete jesť aj cesnak, cibuľu, zázvor, kyslú kapustu a mliečne výrobky. Navyše, cesnak bude motivovať okoloidúcich, aby si od vás držali odstup :-).

Snažte sa jesť aj viac ovocia a zeleniny, aby ste mali dostatok zinku a vitamínu D. Tmavozelená listová zelenina, bobule, orechy a semená sú ideálne a najlepšie v surovom stave.

Zdravá strava znamená však viac ako len výber vhodných potravín. Je dôležité sa neprejedať a piť viac vody. Uvidíte, že choroba časom odíde, ale dobré návyky vám zostanú.

Text: PR

Mohlo by vás zaujímať

www.KuponyZdarma.sk

Subscribe!