www.KuponyZdarma.sk

Bojujete s klasickou nádchou? Tipy na to, ako ju rýchlo vyliečiť

Nádcha je naozaj častým ochorením a keď sa k nám dostane, tak sa jej nevieme zbaviť ani počas niekoľkých dní. Je to typ vírusového ochorenia, ktoré sa prejavuje zhoršeným dýchaním, zväčšením nosovej sliznice, kýchaním a upchatým nosom. Ako sa zbaviť nádchy rýchlejšie a bez návštevy lekára?

Bojujete s klasickou nádchou? Tipy na to, ako ju rýchlo vyliečiť (Foto: unsplash.com)

Naparovanie

Nádcha je ochorenie, ktoré sa sústredí na dutiny, takže ich treba nejakým spôsobom uvoľniť. Najlepšie to je prostredníctvom pár minútového naparovania. Ako na to? Nechajte zovrieť vodu v hrnci, ktorú môžete zmiešať s pár kvapkami esenciálneho oleja. Potom si dajte hlavu nad hrniec a prekryte sa osuškou. Takto vydržte pár minút a zhlboka dýchajte. Už vtedy by malo dôjsť k uvoľneniu dutín a malo by sa vám dýchať lepšie.

Prísun vitamínov

Na boj s chorobou potrebuje vaše telo dostatočné množstvo energie a vitamínov. Zvýšte hlavne príjem vitamínu C, ktorý je  obsiahnutý v kyslej kapuste, citrusovom ovocí alebo jablkách. Tiež ho môžete začať prijímať aj v podobe tabliet. Celkovo by ste mali do svojej stravy zaradiť viac ovocia a zeleniny, rovnako aj minerály, ktoré sa potením uvoľňujú z tela.

Dostatok čaju

Pri ochoreniach je dôležitý dostatočný príjem tekutín, pretože sa budete potiť a vaše telo sa môže dehydrovať. Základom je čistá voda alebo čaj. Do oboch môžete pridať šťavu z citróna, takže aj takýmto spôsobom si doplníte vitamín C. Z čajov najviac odporúčame zázvorový, ktorý obsahuje množstvo podporných látok na liečbu nádchy a prechladnutia. 

Mohlo by vás zaujímať

www.KuponyZdarma.sk

Subscribe!